Çekyat Yıkama

Çekyat yıkama

Çekyat yıkama ve temizleme ciddiye alınması gereken bir iş koludur. Çekyat ve kanepelerin kumaşları mikrop ve bakterileri tutmaya elverişli olduklarından temizliğine özen gösterilmelidir. Çekyat ve kanepelerin temizliği konusunda İstanbul’un bizi tercih ediyor. Pro temizlik hizmeti olarak sizlerin sağlığı bizim için çok önemli.

Çekyat yıkama işleminde nelere dikkat edilmelidir?

Her evde mevcut olan çekyatlar belirli nedenler ile kirlenmektedirler. Gün içerisinde vücudumuzun sürekli maruz kaldığı bu eşyaların temizliği sağlığımız açısından önemlidir. Çekyat temizlemek zor ve yorucu bir iş olduğundan ev hanımlarının yapmayı sevmediği işler grubuna girmiş desek yeridir sanırım. Evimizde veya iş yerlerinde kullanılan çekyatlar bir mekânın temizlik simgesi olarak kabul edilir ki özel günlerde temizliğe buralardan başlanması bunun bir nedeni olarak gösterilebilir. Islak bezlerle üstün körü temizlediğinizi zannettiğiniz çekyatlarınızı, aslında bakterileri süngerin altına indirme işlemini yaptığını biliyor musunuz? Çekyat temizliğinde önemli olan aşama kumaş değil, süngerin temizliğidir.

Çekyat yıkama hangi durumlarda nasıl yapılmalıdır?

Küçük çocukların yaşadığı evlerde en büyük sorunlardan birisi idrar ile kirlenen çekyatların temizlenmesidir. İdrar leke bıraktığı gibi kokuda yayarak sizleri rahatsız eder. Bu tür kirleri kendi imkânlarınız ile çıkarmanız oldukça zordur. Silme işlemi ile ancak anlık çözüm bulacağınızdan profesyonel yardım almanız hijyen açısından önemli olduğu gibi çekyatınızın ömrünü uzatacaktır. Bu tür kirlerin çıkması için vakum yolu ile çekim yapılması gerekmektedir. Evlerde bulunmadığı için bu işle uğraşan temizlik firmamız sizin yerinize görevi üstlenmektedirler. Yerinde yapılan yıkama işlemlerinde firmamızın kullandığı cihaz ve kimyasalların mutlaka sağlık açısından sorun teşkil etmeyecek şekilde seçilmiş olduğunu bilmeniz gerek. Aynı anda vakum ve suyu verecek cihazlar sizlerin ulaşamadığı bölgelerdeki kiri rahatlıkla alacağından size zaman kazandıracaktır.

Başımızı koyduğumuz çekyatların temizliği, bizleri olası bakterilerden uzak tutacağından ev hanımlarına bu konuda büyük görev düşmektedir. Ayda en az bir defa temizlenmesi gereken çekyatlarınız için tüm İstanbullular gibi sizin de bizi tercih edeceğinize garanti veriyoruz. Çalışacağınız firmamız konusunda uzman kişiler olduğundan emin olmak için iletişime geçip aklınızdaki soruları sormanız gerekmektedir.